خرده بار چیست؟

فرق بين كالاي مرجوعي و كالاي برگشتي چیست ؟
ژوئن 20, 2020
صادرات و واردات
ژوئن 20, 2020

خرده بار یا گروپاژ در حمل و نقل بین المللی
کالاهایی که به علت وزن کم و یا حجم پایین، جابه جا کردن آنها در یک کانتینر به صرفه نباشند به صورت خرده بار حمل می شود که این نوع حمل در حمل و نقل بین المللی رایج است
در این نوع حمل به علت کم بودن حجم بار ، کالاهای دیگران نیز به صورت مشترک در یک کانتینر جمع می شود که با این کار هزینه حمل و نقل بین لمللی کم ولی زمان حمل و نقل بیشتر می شود که به این اقدام اصطلاحاً گروپاژ می گویند.
حمل و نقل بین المللی خرده بار قواعدی دارد که بهتر است این قوانین رعایت شود تا مشکلی در حمل و نقل و ترخیص کالا پیش نیاید
بسیاری از کالاها نیازمند داشتن استاندارد اجباری است که اگر این مجوز اخذ نشود اجازه ترخیص به آن کالاها داده نمی شود و نیز بعضی از کالاها هستند که نیاز به داشتن استاندارد اجباری ندارند که اگر این کالاها با هم در یک کانتینر قرار بگیرند کالاهایی که نیاز به مجوز ندارد تا زمان اخذ مجوز بارهای دیگری که نیاز به مجوز دارند در گمرک مانده و ترخیص نمی شود

بارهایی که امکان حمل و نقل بین المللی به صورت خرده باررا دارند :
بارهای نمایشگاهی بین دو کشور
اخذ نمونه کالاهای تجاری از شرکت های مختلف
خرید با حجم کم
خرید از سایت های حراجی و هر سایتی در دنیا برای مصارف شخصی
جلوگیری از آسیب حمل و نقل بین المللی گروپاژ
با حمل و نقل بین المللی خرده بار هزینه حمل و نقل کاهش می یابد ولی باید اقداماتی انجام شود تا کالا حین حمل و نقل آسیب نبیند
با چند راهنمایی و ترفند می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هر گام ممکن را برای جلوگیری از آسیب رساندن به کالاهای خود انجام داده‌اید.

حمل و نقل بین المللی گروهی چیست؟

حمل و نقل بین المللی گروهی دقیقا زمانی استفاده می شود که بار شما به اندازه یک کانتینر کامل نباشد. بارگیری محصولات شما (به اشتراک گذاری) با کالاهای دیگر افراد / کسب و کارها جهت حمل و نقل بین المللی انجام می‌شود. این هزینه منجر به صرفه جویی برای استفاده از گزینه های حمل و نقل بین المللی موثر‌تر است و یک راه بسیار سازگار با محیط زیست می باشد.
البته ممکن است کالای شما مدت زمانی را که به تنهایی حمل و نقل بین المللی می‌شوند را نداشته باشند و شما نمی توانید بسته بندی هایی را که سایر شرکت ها در این زمینه استفاده می‌کنند کنترل کنید، اما می‌توانید با چند مرحله ساده از آسیب دیدن کالاهای خود در حمل و نقل بین المللی جلوگیری نمایید.

از بسته بندی حمل و نقل بین المللی مناسب استفاده کنید

استفاده از بسته بندی مناسب از کالای شما در حمل و تقل محافظت می کند و یکی از راههای اطمینان برای سالم رسیدن کالا به مقصد می باشد و باعث کاهش خطر می شود در حمل و نقل بین المللی به صورت خرده بار بسته بندی متفاوتی وجود دارد که بسته به نوع کالا یکی از این ها را می توان انتخاب کرد که عبارتند از:

جعبه های مقوایی
پالت پلاستیکی
بسته بندی کوچک
پالت چوبی
جعبه های مقوایی
جعبه های مقوایی برای محیط زیست مضر است
به اندازه کافی مقاوم و بادوام نیستند
بر اثر فشار و وزن تحمل کمتری دارند
در تماس با رطوبت مقاوم نیستند و مناسب نمی باشند
پالت پلاستیکی
مقاومت بیشتری نسبت به جعبه مقوایی دارند
در حین حمل و نقل حرکت خواهند داشت که باعث آسیب دیدن کالا می شود
به راحتی در اثر فشار زیاد شکسته می شود
ولی هنوز بسته بندی ایده آل و استاندارد نمی باشد

بسته بندی کوچک
هزینه ارزان برای کالاهایی که بسته بندی آنها به صورت پالت می باشد.
امنیتی در برابر ورود غیرمجاز و دستکاری محصول ندارد.
به علت اینکه قابل استفاده مجدد نیستند تولید کمی دارند.
مواد تولید شده این نوع بسته بندی برای محیط زیست مضر است .
پالت چوبی
چنین وسیله ساده‌ای برای ایمنی استفاده از کالاهای شما، یکی از مؤثرترین و انعطاف پذیر ترین راه های حمل و نقل بین المللی است.

علت استفاده از پالت های چوبی

پالت چوبی نسبت به بسته بندی پلاستیکی مقاوم و با دام است و برخلاف پالت های پلاستیکی در حمل و نقل بر اثر جابجایی به سمت پایین حرکت نمی کند و قابلیت تحمل وزن بیشتر را دارد و در شرایط مناسب کالا را حمل می کند .
پالت های چوبی قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد بوده و برای محیط زیست ضرر کمتری دارند، پالت های چوبی بیش از هشتاد سال است که در امر بسته بندی استفاده می شود جایگزین خوبی برای جعبه های مقوایی به شمار می روند و به راحتی می توان انبار کرد و فضای کمتری را اشغال می کنند